Змінили прізвище або місце проживання – повідомте податкову!
Змінили прізвище або місце проживання – повідомте податкову!
Гайворонський сектор обслуговування платників Голованівської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що у разі зміни даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків, необхідно подати заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР (далі – Заява за ф. № 5ДР) (додаток 12 до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (із змінами)) та документ, що посвідчує особу (після пред’явлення повертається) до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання). У разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання або до будь-якого контролюючого органу. Для заповнення Заяви за ф. № 5ДР використовуються дані паспорта та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.Для підтвердження інформації про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особа подає один з таких документів та їх копії:- витяг з реєстру територіальної громади;- паспорт, виготовлений у формі книжечки;- тимчасове посвідчення громадянина України;- довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.Внесення змін до облікових даних платника податків та виготовлення реєстраційного номера облікової картки платника податків здійснюється протягом трьох робочих днів з наступного дня після дня подання фізичною особою Заяви за ф. № 5ДР.Картка платника податків, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків видається за умови пред’явлення контролюючому органу паспорта.
Як подати податкову Декларацію про доходи за 2024 рік?
Гайворонський сектор обслуговування платників Голованівської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що триває Деклараційна кампанія 2025.Деякі фізичні особи – платники податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) зобов’язані самостійно розрахувати та сплатити ПДФО і військовий збір, подавши податкову декларацію про майновий стан і доходи (Декларація) за 2024 рік. Це передбачено Податковим кодексом України.Подати Декларацію можна у різні способи і платник може обрати зручний для себе:- особисто або уповноваженою особою;- поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;- в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги». Акцентуємо увагу, що це найбільш зручна форма. Для цього потрібно лише мати кваліфікований електронний підпис (електронний ключ) та доступ до мережі «Інтернет».Декларація подається через:- Електронний кабінет (https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/podatok-na-dohodi-fizichnih-osib/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/774470.html);- або мобільний застосунок «Моя податкова» (https://tax.gov.ua/mobilniy-zastosunok-moya-podatkova/videomateriali/10156.html).Нагадуємо, що сервіси ДПС дозволяють частково автоматично заповнювати Декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, які є у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податку, та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна. Це значно спрощує процес.Про терміни подання Декларації – за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/865606.html.Не відкладайте подання Декларації на останній день! Вчасно задекларуйте отримані у минулому році доходи!
Під час відпустки деякі ФОП можуть не сплачувати військовий збір та єдиний податок
Гайворонський сектор обслуговування платників Голованівської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що платники єдиного податку І i ІІ гpyп сплачують єдиний податок та військовий збір шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Відповідно до норм ПКУ платники єдиного податку І i ІІ груп, які не використовують працю найманих ocіб, звільняються від сплати єдиного податку та військового збору протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності за умови, що вона триває 30 i більше календарних днів. Інформація про період щорічної відпустки i терміни тимчасової втрати працездатності з обов'язковим доданням витягу з ЕРЛН подається за заявою у довільній формі. Звертаємо увагу, що у разі виявлення невідповідностей нарахувань військового збору в інтегрованій картці платника єдиного податку у зв’язку з використанням відпустки, варто звернутись до податкового органу за основним місцем обліку для з'ясування обставин.