Заваллівська громада

Кіровоградська область, Голованівський район

До відома платників податків

Дата: 17.03.2025 12:12
Кількість переглядів: 19

 

За допомогою Електронного кабінету можна направити запит щодо отримання відомостей з ДРФО про джерела/суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) ПДФО та ВЗ

Гайворонський сектор обслуговування платників Голованівської   ДПІ    Головного управління  ДПС у Кіровоградській області нагадує, що у розділі «Запит про суми виплачених доходів» меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету можна:  - переглянути відповідь без збереження;  - завантажити відповідь у форматі PDF – інформаційна довідка, або завантажити відповідь, засвідчену кваліфікованою електронною печаткою ДПС, у вигляді пакету, який містить: відповідь на запит у електронному вигляді (форма F14191) у форматі PDF та файл формату .p7s, який містить кваліфіковану електронну печатку ДПС. Перевірка кваліфікованого електронного підпису чи печатки для електронних документів здійснюється за допомогою онлайн сервісу перевірки кваліфікованого електронного підпису чи печатки для електронних документів за посиланням https://czo.gov.ua. 

ФОПам на єдиному податку про зміни в податковій звітності

Гайворонський сектор обслуговування платників Голованівської   ДПІ    Головного управління  ДПС у Кіровоградській області нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 31 січня 2025 року № 57 внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578. Вказаним документом  змінено форму податкової декларації для платників єдиного податку.  Зокрема, додано розділ про військовий збір. Крім того, документом визначено розмір коефіцієнту та граничної суми мінімального податкового зобов’язання (МПЗ). Відтак, оновлену форму податкової звітності ФОП 1 – 2 груп – мають подати за наслідками  2025 року. Натомість ФОП 3 групи – за оновленою формою звітують за І квартал 2025 року.

Як отримати Витяг щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС

Гайворонський сектор обслуговування платників Голованівської   ДПІ    Головного управління  ДПС у Кіровоградській області нагадує, що платникам податків в Електронному кабінеті доступне отримання Витягу з щодо стану розрахунків платника з бюджетом та сплати єдиного внеску (далі - Витяг щодо стану розрахунків), починаючи з 2013 року за кожний рік окремо та в розрізі податків, зборів, платежів, а також єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Крім цього, розроблено окремий функціонал для платників, які мають податковий борг на день подання Запиту про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС (далі - Запит) стосовно розрахунку пені, яка буде нарахована у разі погашення такого боргу поточною датою. Якщо платник податків у Запиті, який подається через електронний кабінет, зазначає позначку про необхідність підпису Витягу щодо стану розрахунків, то на такий документ накладається кваліфікований електронний підпис посадової особи територіального органу ДПС за основним місцем обліку такого платника.

Покроковий алгоритм дій платника податків для отримання Витягу щодо стану розрахунків:

1 КРОК: В меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету створити «Запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС» (далі - Запит) за формою «J/F1300207». У полі  «Період з «01» січня 20__ року по «__» __20__ року» обрати дату, місяць та рік, за який платник бажає отримати «Витяг з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та сплати єдиного внеску».  За кожний рік Запит подається окремо.  У полі «Розрахувати суму пені у поточному бюджетному році» (пп. 129.1.1 та 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України)***□» встановити позначку для розрахунку пені, якщо у платника є податковий борг (крім єдиного внеску) та він бажає визначити суму пені станом на наступний день від дня подання Запиту. Платник також може не встановлювати позначку для її розрахунку. Встановлення позначки неможливе, якщо у Запиті визначено платником період «минулі роки».  У полі «В розрізі платежів □» встановити позначку для отримання інформації в розрізі всіх своїх платежів. Якщо платник не встановлює позначку, то отримає узагальнену інформацію, без розрізу платежів. У полі «З підписом**** (станом на І число звітного місяця) □» встановити позначку для отримання Витягу з кваліфікованим електронним підписом посадової особи контролюючого органу (далі - КЕП). Зверніть увагу, що встановлення позначки можливе, якщо у Запиті зазначено 1-ше число місяця будь-якого року. Якщо платник не встановлює позначку, то отримає інформацію без КЕП.

2 КРОК - надіслати Запит до органу ДПС за своїм основним місцем обліку.

3 КРОК - отримати Витяг за формою «J/F1400207».

Отриманий Витяг можна переглянути та завантажити у режимі “Вхідні” меню “Вхідні/Вихідні документи” приватної частини Електронного кабінету

Про земельні ділянки, частки (паї), для яких не визначається мінімальне податкове зобов’язання 

Гайворонський сектор обслуговування платників Голованівської   ДПІ    Головного управління  ДПС у Кіровоградській області інформує, що підпунктом 14.1.114 прим. 2 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що мінімальне податкове зобов’язання (далі – МПЗ) це – мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до ПКУ. Сума МПЗ, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить одній юридичній або фізичній особі, у тому числі фізичній особі – підприємцю, є загальним МПЗ. Порядок визначення МПЗ встановлено ст. 38 прим. 1 ПКУ, згідно з п.п. 38 прим. 1.1.4 якого МПЗ визначається за період володіння (користування) земельною ділянкою, який припадає на відповідний податковий (звітний) рік.  Відповідно до п. 38 прим. 1.2 ст. 38 прим. 1 ПКУ МПЗ не визначається для: земельних ділянок, що використовуються дачними (дачно – будівельними) та садівничими (городницькими) кооперативами (товариствами), а також набуті у власність/користування членами цих кооперативів (товариств) у результаті приватизації (купівлі/продажу, оренди) у межах земель, що належали цим кооперативам (товариствам) на праві колективної власності чи перебували у їх постійному користуванні;
 земель запасу;
 невитребуваних земельних часток (паїв), розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування, крім таких земельних часток (паїв), переданих органами місцевого самоврядування в оренду; земельних ділянок зон відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи; земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності та/або на праві користування та станом на 01 січня звітного року знаходилися у межах населених пунктів; земельних ділянок, земельних часток (паїв), за які не нараховувалися та не сплачувалися плата за землю або єдиний податок четвертої групи, що перебувають у консервації, або забруднені вибухонебезпечними предметами, або щодо яких прийнято рішення про надання податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів на підставі заяв платників податків про визнання земельних ділянок непридатними для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами. Мінімальне податкове зобов’язання для земельних ділянок, земельних часток (паїв), передбачених абзацом сьомим п. 38 прим. 1.2 ст. 38 прим. 1 ПКУ, не визначається за період, за який не визначається плата за землю або єдиний податок четвертої групи.

Нюанси нарахування податку на нерухомість за наявності декількох об'єктів одного типу

Гайворонський сектор обслуговування платників Голованівської   ДПІ    Головного управління  ДПС у Кіровоградській області нагадує, що нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, здійснює податковий орган за місцем реєстрації власника такої нерухомості. Сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, розраховується для фізичних осіб з врахуванням наступного В разі наявності декількох об'єктів одного типу (наприклад, кілька квартир або кілька будинків), то нарахування податку здійснюється на основі сумарної площі всіх цих об'єктів, зменшеної відповідно до ліміту площі для кожного типу ( якщо це квартири – то на 60 кв.м.; якщо це будинки – то на 120 кв.м.).  В разі наявності об'єкти різних типів (квартира і будинок), то розрахунок податку відбувається на основі сумарної площі всіх цих об'єктів, зменшеної на загальний ліміт площі для комбінації квартир і будинків ( 180 кв.м.). При цьому, сума податку розподіляється між ними пропорційно до площі кожного об'єкта.  Відтак, сума податку на нерухомість буде залежати від кількості і типу об'єктів нерухомого майна та їх загальної площі після застосування знижок.  Податкові органи надсилають платникам податків повідомлення про суму податку до 1 липня наступного року. Це повідомлення містить детальний розрахунок податку та реквізити для сплати, а також інформацію про адресу, площу об'єкта і пільги, якщо вони є.  Увага! Якщо платник податків набуває новий об'єкт нерухомості, податок сплачується з місяця, коли він став власником цього об'єкта. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь