Всеукраїнський тиждень імунізації.
Всеукраїнський тиждень імунізації.
Попередь. Захисти. Зроби щеплення.
24 квітня 2024 року стартує Український тиждень імунізації, який відбувається в останній тиждень квітня одночасно з Європейським тижнем імунізації . Мета цього широкомасштабного заходу – підвищити серед громадськості розуміння важливості вакцинації для попередження небезпечних захворювань та збереження життя.
Медичні працівники запрошують на вакцинацію дорослих і дітей. Наголошують, що в умовах воєнного часу зволікати або відмовлятися від щеплень – дуже ризиковано. Рівень небезпеки виникнення спалахів інфекційних хвороб – кір, дифтерія, кашлюк, поліомієліт, правець та COVID-19 досить високий.
Медична інфраструктура наразі є вразливою й перевантаженою, а люди через перманентний стрес тощо стають дедалі вразливішими до інфекцій. Тому, замислитись про вакцинацію вкрай важливо.
Хоча пандемія COVID-19 закінчилася, але вакцинація залишається, адже зараз, як кажуть епідеміологи, людство має навчитися жити з цією хворобою, як навчилося жити, наприклад, з грипом. Вакцина запобігає виникненню ускладнень захворювання, тому краще провакцинуватися, не сподіваючись, що легкий перебіг цієї підступної коронавірусної хвороби мине без наслідків.
Які щеплення ще потрібні?
Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень діти мають бути вакциновані проти 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, краснухи, епідпаротиту, дифтерії, поліомієліту, правця, кашлюку, Hib-інфекції. Починати вакцинацію слід з першого дня життя, ще в пологовому відділенні.
В дорослому віці ревакцинація проти дифтерії та правця починається у 26 років й надалі через кожних 10 років.
Держава закуповує всі вакцини, які входять до Національного календаря профілактичних щеплень, і ви можете їх отримати безоплатно. Усе, що треба зробити, - звернутися до сімейного лікаря.
Завідувачка Гайворонського відділення
Голованівського районного відділу
ДУ «Кіровоградський обласний центр
контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олена ЯНЕВИЧ