Заваллівська громада

Кіровоградська область, Голованівський район

До уваги платників податків

Дата: 22.02.2024 13:11
Кількість переглядів: 34

Хто повинен подавати декларацію про майновий стан і доходи?

З 1 січня 2024 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року. Відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс) подати декларацію про майновий стан і доходи та задекларувати отримані доходи зобов’язані платники, які отримували: окремі види доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнені від оподаткування (п. п. 168.1.3 п. 168.1 ст. 168 Кодексу); доходи від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (п. п. 168.2.1 п.168.2 ст. 168 Кодексу); іноземні доходи  (п. п. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу). доходи від підприємницької діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування (ст. 177 Кодексу); доходи від здійснення незалежної професійної діяльності (ст. 178 Кодексу). Також зобов’язані подати декларації: іноземці, які за результатами звітного року набули статус у резидента України, які мають відобразити у податковій декларації доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (п.п. 170.10.4 п. 170.10 ст.170 Кодексу); платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду (п. 179.3 ст. 179 Кодексу).  Подати податкову декларацію також мають право громадяни для отримання податкової знижки.

Чи зобов’язаний СГ перереєструвати ПРРО у разі перереєстрації платника податків та в який термін?

Податківці роз’яснюють, чи зобов’язаний СГ перереєструвати ПРРО у разі внесення змін пов’язаних зі зміною адміністративного району (перереєстрація платника податків) та в який термін. Відповідно до п. 8 розд. II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» перереєстрація програмного реєстратора розрахункових операцій здійснюється у разі зміни, зокрема, найменування або адреси господарської одиниці, де використовується ПРРО. Для перереєстрації подається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316605) (далі – реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО) з позначкою «Перереєстрація». Заява про внесення змін у дані про ПРРО подається у разі змін даних, що вказуються у реєстраційній заяві за ф. № 1-ПРРО, що не потребують перереєстрації (зміни назви ПРРО тощо) (п. 9 розд. II Порядку № 317). Пунктом 10 розд. II Порядку № 317 передбачено, що перереєстрація та внесення змін у дані про ПРРО здійснюється у порядку та строки, встановлені для реєстрації. Заява про проведення перереєстрації або внесення змін у дані про ПРРО подається суб’єктом господарювання за умови направлення останнього фіскального звітного чека та закриття останньої зміни на такому ПРРО згідно з розд. V Порядку № 317. Фіскальним сервером здійснюється автоматизована обробка реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, за результатами якої ПРРО реєструється або формується відмова в реєстрації ПРРО. Про результати обробки реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, суб’єкту господарювання надається або направляється інформація засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій: у день отримання реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО, надійшла не пізніше 16.00 робочого (операційного дня); не пізніше наступного робочого дня, якщо реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО надійшла після 16.00 робочого (операційного дня). Така інформація направляється у вигляді квитанції, що є електронним повідомленням, яке формується у форматі, затвердженому в установленому законодавством порядку, програмним забезпеченням контролюючого органу за результатами ідентифікації, обробки електронного документа (п. 4 розд. II Порядку № 317). При цьому, у разі зміни місцезнаходження або місця проживання, включення/невключення суб’єкта господарювання до Реєстру великих платників податків, реорганізації контролюючих органів чи з інших причин, унаслідок яких змінюється контролюючий орган, в якому суб’єкт господарювання обліковується як платник податків за основним місцем обліку, протягом двох робочих днів після переведення платника податків на обслуговування до контролюючого органу за новим місцем обліку засобами інформаційно-комунікаційної системи ДПС здійснюється перереєстрація ПРРО до контролюючого органу за новим основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків (п. 11 розд. II Порядку № 317).

ФОПу про особливості заповнення декларації про майновий стан і доходи

Гайворонська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує, що податкова декларація про майновий стан і доходи складається із головної форми та  додатків. Звертаємо увагу, що фізичній особі – підприємцю на загальній системі оподаткування при звітуванні за результатами звітного 2023 року при поданні декларації необхідно подати додатки Ф2 та ЄСВ 1. Крім того, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, які є власниками, орендарями, користувачами, на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільгоспугідь, які здійснюють виробництво власної сільгосппродукції, подають ще додаток МПЗ. Розрахунок загального МПЗ здійснюється відповідно до п. 177.14 ст. 177 Податкового кодексу України та ст. 38 прим.1 розділу I ПКУ. Важливо! У річній податковій декларації фізична особа – підприємець зобов’язана відобразити разом з доходами від підприємницької діяльності  також інші доходи з джерелом їх походження з України та іноземні доходи, якщо такі є. Зазначена норма встановлена у п. 177.11 ст. 177 ПКУ. 

Критерії перебування на першій групі єдиного податку для ФОП

Гайворонська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує, що нормами Податкового кодексу України встановлені критерії, які дозволяють платнику обрати або перебувати на першій групі єдиного податку. Зокрема, граничний обсяг доходу: 167 розмірів МЗП (у 2024р.-1185700 грн.), встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;  Кількість найманих працівників: без найманих працівників; Види діяльності:  роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або надання побутових послуг населенню; Звітний (податковий) період: календарний рік. Ставка єдиного податку: не більше 10 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2024 р. – не більше 302,80 грн.).Сплата єдиного податку: не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця або авансовий внесок за весь звітний період. Звітність: Податкова декларація платника єдиного податку та Додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» ( в разі плати ЄСВ) подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь