Як розрахувати базу оподаткування для сплати авансового внеску при виплаті дивідендів за звітний рік?
Як розрахувати базу оподаткування для сплати авансового внеску при виплаті дивідендів за звітний рік?
Гайворонська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до п.п. 57.1 прим.1. 2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ): - авансовий внесок розраховують із суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачують дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене; - у разі наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховують зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті; - авансовий внесок обчислюють за ставкою, встановленою п. 136.1 ст. 136 ПКУ (18 відсотків); - сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску. Тобто для розрахунку суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над об’єктом оподаткування податком на прибуток враховується значення об’єкта оподаткування (рядок 04 декларації з податку на прибуток) за рік, за який виплачують дивіденди.
Електронні довірчі послуги для суб’єктів господарювання, які використовують ПРРО
Гайворонська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що на вебпорталі ДПС України (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/elektronni-dovirchi-poslugi/) розміщені: - Роз’яснення та зразки документів для отримання кваліфікованих сертифікатів електронних печаток для програмних РРО https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/426570.html - Формування сертифікатів електронної печатки для програмних РРО фізичною особою-підприємцем https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6424.html - Формування сертифікатів електронної печатки для програмних РРО юридичною особою https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6425.html
До якого терміну доходи, зазначені у підпункті 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 кодексу, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників ПДФО?
Гайворонська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує, що доходи, зазначені у підпункті 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Кодексу, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку до 31 грудня включно року, наступного за роком, в якому завершено проведення антитерористичної операції та/або припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан в Україні, та/або завершено здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (підпункт 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України).
До уваги фізичних осіб – платників єдиного податку!
Відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів і витрат за типовою формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи ведуть облік доходів і витрат від виробництва та реалізації власної сільськогосподарської продукції окремо від обліку доходів і витрат від здійснення інших видів підприємницької діяльності. Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді. Звертаємо увагу, що наказом Міністерства фінансів України від 20 грудня 2022 року № 447 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 30 листопада 2022 року № 405», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22 грудня 2022 року за № 1658/38994 (далі – Наказ), внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 30 листопада 2022 року № 405 «Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, та Порядку її ведення». Наказом внесені зміни до типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, та до Порядку ведення типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість.
Декларування доходів громадян: оподаткування податком на доходи фізичних осіб іноземних доходів
Гайворонська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує платникам податків, що з 01 січня до 01 травня 2023 року в Україні триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у звітному 2022 році. Задекларувати свої доходи, зокрема мають фізичні особи, які отримали іноземні доходи у 2022 році. Так, згідно з п.п. 170.11 ст. 170 розд. IV Податкового кодексу, в разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 %). Якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації. За відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 ПКУ, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами. Звертаємо увагу, що у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку не зараховуються: а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно; б) поштові податки; в) податки на реалізацію (продаж); г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав. Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.
Довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи
Гайворонська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує платникам податків, що за зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано податкову декларацію, видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику – п.179.12 ст.179 Податкового кодексу України. Для отримання довідки платником податків або уповноваженим представником подається до контролюючого органу за місцем податкового обліку (місцем проживання), подається Заява, а платники податків - фізичні особи (крім самозайнятих осіб), які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання (тимчасово переміщені особи), можуть подати Заяву до будь-якого контролюючого органу в один із таких способів: - безпосередньо до контролюючого органу; - поштою; - засобами інформаційно-комунікаційної системи "Електронний кабінет", вхід до якої здійснюється за адресою: cabinet.tax.gov.ua (розділ "Листування з ДПС"). Заява подається за формою, наведеною у додатку до Порядку оформлення і видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 568, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10.07.2017 за № 839/30707 . Довідка видається безоплатно, протягом 10 календарних днів з дня надходження заяви. Єдиною умовою для її надання є подання декларації про майновий стан і доходи, а у разі неподання декларації податковий орган відмовляє у видачі Довідки Видається довідка безпосередньо у контролюючому органі за місцем податкового обліку, а фізичні особи (крім самозайнятих осіб), які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання (тимчасово переміщені особи), отримують довідку у контролюючому органі, до якого подано заяву, за умови підтвердження задекларованих у декларації сум. Бланк та зразок заяви розміщено у підрозділі "Адміністративні послуги" розділу "Діяльність" субсайту ГУ ДПС у Кіровоградській області.