ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ,ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА

Дата: 20.01.2023 13:44

ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА
ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ,ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ
ПРЕДМЕТА
на закупівлю:

Електрична енергія за кодом ДК 021:2015–09310000-5- електрична енергія

Заваллівська селищна рада

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:

Умови постачання електричної енергії замовнику повинні відповідати наступним
нормативно-правовим актам:
- Закон України «Про ринок електричної енергії»;
- Правила роздрібного ринку електричної енергії (затверджені постановою НКРЕКП від
14.03.2018 р. № 312).
- інші нормативно-правові акти, прийняті на виконання Закону України «Про ринок
електричної енергії».
Відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу XI Кодексу систем розподілу,
зобов'язується здійснювати своєчасну закупівлю електричної енергії в обсягах, що за
належних умов забезпечать задоволення попиту на споживання електричної енергії
споживачем. Постачальник зобов’язується дотримуватись якості надання послуг
електропостачальника та згідно вимог постанови НКРЕКП від 12.06.2018 № 375 «Про
компенсацій споживачам за їх недотримання». В тому числі постачальник зобов'язується
забезпечити комерційну якість послуг, які надаються споживачу за договором про постачання електричної енергії споживачу, що передбачає вчасне та повне інформування споживача про умови постачання електричної енергії, ціни на електричну енергію та вартість послуг, що надаються, надання роз’яснень положень актів чинного законодавства, якими регулюються відносини Сторін, ведення точних та прозорих розрахунків із Споживачем, а також можливість вирішення спірних питань шляхом досудового врегулювання.
Під час здійснення цієї закупівлі стосовно технічних, якісних характеристик предмета
закупівлі передбачається необхідність застосування заходів із захисту довкілля, в тому числі
під час виконання договору про постачання електричної енергії споживачу.

Обгрунтування розміру бюджетного призначення:
Розмір бюджетного призначення визначається Законами України «Про Державний бюджет Україна на 2023 рік» за КПКВК 0611021 та 0611010, на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, відповідно до кошторису.
Обгрунтування очікуваної вартості:
Очікувана вартість закупівлі сформована шляхом вивчення ринкових цін на даний вид товару та визначена як 737 100, 00 грн. з урахуванням ПДВ за 117 000 кВт/год товару.

технічних та якісних характеристик закупівлі електричної енергії,
 розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

(оприлюднюється на виконання постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне

використання державних коштів» (зі змінами))

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 “Про ефективне використання коштів” (у редакції постанови  Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року № 1266) надається обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості.

1. Предмет закупівлі: Електрична енергія код за ЄЗС ДК 021:2015 ДК 021:2015 09310000-5
Електрична енергія.
2. Очікувана вартість – 737 100, 00 грн.
3. Вид закупівлі: Відкриті торги.
4. Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі: очікувану вартість предмета закупівлі обумовлено аналізом споживання електричної енергії за календарний рік та методом порівняння ринкових цін відповідно до Методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, яка затверджена наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 №275.
5. Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу ХІ Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310, параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення». Для забезпечення безперервного надання послуг з постачання електричної енергії споживачу постачальник зобов’язується здійснювати своєчасну закупівлю електричної енергії в обсягах, що за належних умов забезпечать задоволення попиту на споживання електричної енергії споживачем. Постачальник електричної енергії зобов’язується якісно надавати послуги у відповідності до вимог постанови НКРЕКП від 12.06.2018 № 375 «Про затвердження Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання».