Заваллівська громада

Кіровоградська область, Голованівський район

З 01 січня 2022 року розпочався етап подання та оприлюднення декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Дата: 19.01.2022 09:27
Кількість переглядів: 1355

Фото без описуШановний депутате!

З 01 січня 2022 року розпочався етап подання та оприлюднення декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування згідно Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. №1700-VII.

Підпунктом б пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», депутати місцевих рад визначені суб'єктами декларування. Пунктом 1 статті 45 цього ж Закону, суб'єкти декларування зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (portal.nazk.gov.ua), за минулий рік.

Несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування тягне за собою дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

При заповненні декларації за 2021 рік:

У інформації про суб’єкта декларування необхідно буде додатково вказувати інформацію про:

• серію та номер паспорта громадянина України, незалежно від наявності чи відсутності реєстраційного номеру облікової картки платника податків;

• унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (далі - УНЗ) суб’єкта декларування та членів його сім’ї. Такі номери присвоюються особам, які одержують паспорт громадянина України нового зразка у вигляді пластикової картки з чіпом та біометричного паспорту громадянина України для виїзду за кордон.

Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗ ЄДДР) складається з двох послідовностей з восьми та п’яти цифр, розділених символом «-»: ХХХХХХХХ-ХХХХХ (Наприклад: 19550212-01110). У біометричному паспорті він нанесений на першій сторінці паспорту і знаходиться під номером паспорта, в розділі "Запис №".

Зокрема, передбачається, що форма декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, міститиме окреме поле для зазначення УНЗР суб'єкта декларування (розділ 2.1 "інформація про суб’єкта декларування" декларації) та членів його сім'ї (розділ 2.2" Інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування" декларації).

У разі відсутності у суб’єкта декларування або членів його сім’ї УНЗР передбачається можливість обрання суб'єктом декларування відповідного значення цього поля.

Законом уточнено та розширено коло членів сім’ї. Тепер, до існуючих додаються особи, які не є подружжям або дітьми, але які спільно проживали із суб’єктом декларування станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації, а також діти зазначеного суб’єкта декларування до досягнення ними повноліття – незалежно від спільного проживання із суб'єктом декларування.

До юридичних осіб, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім'ї, додаються трасти або інші подібні правові утворення.

До переліку нематеріальних активів додалася крипто валюта.

До осіб, які мають подавати відомості про доходи, наявні грошові активи та фінансові зобов’язання, додаються члени сім'ї.

У декларації зазначаються не нараховані, а отримані доходи суб'єкта декларування або членів його сім'ї.

До об’єктів декларування додаються: банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, у яких у суб'єкта декларування або членів його сім'ї відкриті рахунки (незалежно від типу рахунку, а також рахунки, відкриті третіми особами на ім'я суб'єкта декларування або членів його сім'ї), або зберігаються кошти, інше майно. Такі відомості включають дані про тип та номер рахунку, дані про банківську або іншу фінансову установу, осіб, які мають право розпоряджатися таким рахунком або мають доступ до індивідуального банківського сейфа, осіб, які відкрили рахунок на ім’я суб'єкта декларування або членів його сім'ї.

Скасовується норма щодо обов'язковості декларування фінансових зобов'язань, розмір яких не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року. Такі відомості зазначаються лише у разі, якщо розмір зобов’язання перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року.

При декларуванні видатків, правочинів додається вимога ідентифікації фізичних або юридичних осіб, у тому числі іноземців, осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, а також об'єктів декларування, інформація щодо яких подається у декларації.

Дані про об’єкт декларування, що перебував у володінні або користуванні суб'єкта декларування або членів його сім'ї, зазначаються в декларації, якщо такий об'єкт перебував у володінні або користуванні не тільки станом на останній день звітного періоду (31 грудня), але і протягом не менше половини днів протягом звітного періоду (183 дні протягом звітного періоду).

Слід пам'ятати, що Закон України "Про запобігання корупції" надає можливість на виправлення помилок у декларації після того, як вона була відправлена до Реєстру. У такому випадку суб'єкт декларування має право подати за власною ініціативою виправлену версію своєї декларації протягом семи календарних днів після дня її подання. Подання виправленої декларації здійснюється через особистий кабінет, для чого потрібно натиснути кнопку "Подати виправлену декларацію", яка є видимою протягом відповідного строку у персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування у полі поданої декларації.

 

ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ
осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь